10 patarimų norintiems stiprių nagų
Kokia moteris nesvajoja apie gražius, stiprius nagus? Tačiau daugeliui skilinėjantys ir besisluoksniuojantys nagų yra, deja, pažįstama ir dažna problema. Tad mes surinkome 10 patarimų, kurie padės jūsų nagams augti stipriems ir sveikiems.
1. Valgykite įvairų maistą
Įvairi ir sveika mityba yra viso kūno gerovės pagrindas, kas taip pat atsispindi naguose. Užsibrėžkite tikslą valgyti daržoves kiekvieno valgio metu, kasdien vartoti geruosius riebalus ir išgerti bent litrą vandens per dieną.
2. Stiprinkite nagus maistinėmis medžiagomis
Tam tikros maistinės medžiagos yra ypač svarbios nagams. Pavyzdžiui, labai naudinga medžiaga yra cinkas, o per mažas jo suvartojimas gali pasireikšti suprastėjusia nagų būkle. Biotinas ir siera padeda formuotis pagrindiniui nagų statybiniui agentui – kertinui. Norėdami sustiprinti silpnus ir skilinėjančius nagus, išbandykite „Biotin Strong”, kuriame yra svarbiausių nagams naudingų maistinių medžiagų.
3. Prižiūrėkite nagų odeles ir rankų odą
Kasdien rankas tepkite rankų kremu ir kruopščiai įtrinkite juo nagų odeles. Jis padeda palaikyti odeles minkštas, sveikas ir apsaugoti nagus. Kremai taip pat drėkina nagus, o tai gali sumažinti sluoksniavimąsi.
4. Apsaugokite rankas nuo vandens ir cheminių medžiagų
Drėgmė ir cheminės medžiagos daro nagus trapius, todėl skalbdami ir plaudami indus mūvėkite apsaugines pirštines ir kruopščiai išdžiovinkite rankas po kiekvieno plovimo.
5. Formuokite nagus su tinkama dilde
Nagus formuokite su tinkamo grubumo dilde, nes pasirinkus per grubią padidinsite nagų sluoksniavimosi ir skilinėjimo tikimybę. Rankų nagams rekomenduojama stiklinė arba švelni plieninė dildė, kojų – vidutinio grubumo. Nagus reiktų dildinti viena kryptimi, iš kairės į dešinę arba iš dešinės į kairę, o ne pirmyn atgal kaip esame daugelis įpratę.
6. Pasirūpinkite nulakuotais nagais
Kai nusilakuojate nagus būkite atsargesnė atliekant kasdienius darbus, kadangi atsilupęs lakas gali pažeisti nago paviršių. Tai pat, nepamirškite naudoti lako pagrindą ir viršutinį sluoksnį, kad apsaugotumėte nagus nuo nudažymo ir manikiūras laikytųsi ilgiau.
7. Naudokite nagų lako valiklį
Pašalinkite seną nagų laką su nagų lako valikliu. Lako atsilupimas ir įbrėžimai gali pažeisti viršutinį nago sluoksnį, todėl nagų paviršius tampa netolygus, o pats nagas plonesnis ir labiau linkęs į lūžinėjimą.
8. Nerūkykite
Tabake esanti derva silpnina ir sausina nagus, tačiau metus rūkyti naujai augantys nagai bus sveikesni ir stipresni.
9. Nekramtykite nagų
Nagų kramtymas neprisideda prie ilgų ir gražių nagų, todėl geriausia būtų atsikratyti šio įpročio. Yra daug metodų, bet jei reikia papildomos pagalbos galite kreiptis į vaistininką arba daktarą.
10. Kaip padėti nagams po ilgalaikio priauginimo?
Nagų priauginimas gali labai nusilpninti jūsų nagus. Kai priauginti nagai pašalinami, po jais esantys natūralūs nagai gali būti ploni ir trapūs. Tokiu atveju patartina stiprinti nagus iš išorės, tiek iš vidaus – tepkite nagus ir rankų odą kremu, naudokite švelnias nagų dildes, lakuokite nagus tik tais lakais, kurie, kurie stiprina, ir įsitikinkite, kad pasisavinate pakankamai maistinių medžiagų, reikalingų sveikiems nagams augti.
Sveiki nagai yra lygaus paviršiaus, lengvai blizgus ir balkšvi. Jie sudaryti iš keratino arba raginės plokštelės – tvirto baltymo, kurio struktūrą sustiprina siera. Nagų plokštelė susideda iš kelių kertino sluoksnių, o nago pagrinde, šviesiame, pusmėnulio formos nagų šaknies plote, yra minkštas kertinas, kuris sukietėja nagui augant. Tarp nagų plokštelės sluoksnių yra riebalų, kurie suteikia nagams lankstumo. Nagai auga visą gyvenimą, bet tik apie 0,1 mm per savaitę.